GÜRMEN GROUP, EFQM ÜSTÜN PERFORMANSTA YETKİNLİK     4 YILDIZ SAHİBİ OLDU!

GÜRMEN GROUP, EFQM ÜSTÜN PERFORMANSTA YETKİNLİK 4 YILDIZ SAHİBİ OLDU!

Gürmen Group, Türkiye Kalite Derneği’nin (KalDer), Cumhuriyetimizin 100. yılına özel “Su gibi geçen 100 yıldan gelecek yüzyıllara” temasıyla düzenlediği 32. Kalite Kongresi’nde, Türkiye Mükemmellik Ödül değerlendiricileri tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda EFQM Üstün Performansta Yetkinlik 4 Yıldız Belgesi sahibi oldu.  EFQM Üstün Performansta 4 Yıldız Belgesi, kongre kapsamında düzenlenen 2023 Türkiye Mükemmellik Ödülleri Töreni'nde, Yönetim Kurulu Üyemiz Yasemin Gür Solmaz’a takdim edildi. Türkiye’de kalite bilincinin yaygınlaştırılması ve kurumların sürdürülebilir başarıya ulaşması yolunda en önemli süreçlerden biri olan EFQM değerlendirme sürecinde; grubumuzun liderlik yaklaşımı, süreçlerinin etkinliği, paydaş memnuniyeti ve sürdürülebilirlik alanındaki çalışmaları değerlendirildi.

 

GÜRMEN GROUP, “KADIN İSTİHDAMINI EN ÇOK ARTIRAN ŞİRKET” ÖDÜLÜNE LAYIK GÖRÜLDÜ!

GÜRMEN GROUP, “KADIN İSTİHDAMINI EN ÇOK ARTIRAN ŞİRKET” ÖDÜLÜNE LAYIK GÖRÜLDÜ!

 

Hazır giyim&perakende, enerji, tarım ve teknoloji olmak üzere farklı iş alanlarında faaliyet gösteren Gürmen Group, Türkiye’nin Girişimci Kadın Gücü Yarışması’nda “Kadın İstihdamını En Çok Artıran Şirket” ödülüne layık görüldü. Bu özel tören, 19 Kasım Dünya Kadın Girişimciler Günü’nde ‘Kadın istihdamını en fazla artıran şirketler’ ile ‘Girişimci kadın gücü’ ana başlıkları altında gerçekleştirildi. Grubumuz, bu başarısıyla kadınların iş dünyasındaki güçlü ve etkin temsiliyeti, iş dünyasında cinsiyet eşitliğinin benimsenmesi konusunda öncü tavrını bir kez daha kanıtladı
GÜRMEN GROUP’UN ‘ÜSTÜN PERFORMANS’I TESCİLLENDİ!

GÜRMEN GROUP’UN ‘ÜSTÜN PERFORMANS’I TESCİLLENDİ!

RAMSEY ve KİP markaları ile hem erkek moda perakendesinde hem de güçlü üretim altyapısıyla üretim ve ihracatta öncü konuma sahip Gürmen Group, kalite yolculuğundaki başarısıyla “EFQM Üstün Performansta İlerleme” belgesinin sahibi oldu. Grubumuzdaki mükemmellik kültürünün tescillenmesi adına büyük önem taşıyan bu belge; Türkiye Kalite Derneği (KalDer) tarafından 31. Kalite Kongresi kapsamında düzenlenen “Türkiye Mükemmelik Ödülleri Töreni”nde Gürmen Group Yönetim Kurulu Üyesi Yasemin Gür Solmaz’a takdim edildi.
VİEVİ'YE ALTIN MADALYA GURURU

VİEVİ'YE ALTIN MADALYA GURURU

Uluslararası alanda başarısını kanıtlamaya devam eden Vievi; İtalya’da düzenlenen, dünyadaki otoritelerin referans aldığı EVO – IOOC Italy’de “Vievi Koroneiki Zeytinyağı” ile “Altın Madalya” kazandı. Vievi ayrıca Türkiye’nin ilk uluslararası zeytinyağı yarışması Anatolian IOOC 2021’de de “Vievi Arbosana Erken Hasat Soğuk Sıkım Naturel Sızma Zeytinyağı” ile “Altın Ödül”ün sahibi oldu. Gökkale Tarım’ın Aydın Karacasu’da 5.5 milyon m2’lik zeytin bahçesinde yetişen ve hasat edilen zeytinlerden elde edilerek sofralarla buluşan Vievi zeytinyağlarına www.vievi.com.tr’den erişilebiliyor.
KADIN DOSTU ŞİRKET

KADIN DOSTU ŞİRKET

Hazır giyim&perakende, enerji, tarım ve teknoloji olmak üzere farklı iş alanlarında faaliyet gösteren Gürmen Group’ta kadınların istihdamdaki payı %52,2 seviyesinde. Tasarım ekiplerimizin %90’ı kadınlardan oluşurken yine grubumuzdaki kadın mühendislerin oranı da %27. Grubun yönetim kurulunda 7 üyenin 3’ü de kadınlardan oluşuyor. Kadın istihdamının artırılması kadar sürdürülebilir olmasına da hassasiyet gösteriyoruz ve grubumuzda kariyer yapmak isteyen tüm kadınlarla iletişimde olmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz.
MASPO ENERJİ’NİN YENİLENEBİLİR ENERJİ ÜRETİMİNE ULUSLARARASI ONAY!

MASPO ENERJİ’NİN YENİLENEBİLİR ENERJİ ÜRETİMİNE ULUSLARARASI ONAY!

Maspo Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş. Uluslararası Yenilenebilir Enerji Sertifikası I-REC’i almaya hak kazandı. Maspo Enerji I-REC ile birlikte müşterilerine üretim ve ticari faaliyetler sonucunda oluşan sera gazı emisyonunu azalttığını kanıtlayan yenilenebilir enerji sertifikaları sunmaya başladı.
MASPO ENERJİ ALA-2 SANTRALİ İLE JES YATIRIMLARINDA HEDEF BÜYÜTTÜ!

MASPO ENERJİ ALA-2 SANTRALİ İLE JES YATIRIMLARINDA HEDEF BÜYÜTTÜ!

MASPO Enerji A.Ş.’nin Manisa Alaşehir’de bulunan 30 MW gücündeki ALA-2 jeotermal enerji santralinin resmi açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in katılımları ile yapıldı.

GÜRMEN’DEN COVID-19 MÜCADELESİNE  500 BİN MASKE DESTEĞİ

GÜRMEN’DEN COVID-19 MÜCADELESİNE 500 BİN MASKE DESTEĞİ

Erkek moda markaları RAMSEY ve KİP’i de bünyesinde bulunduran Gürmen Group, Covid-19 salgınıyla mücadele sürecinde doktor ve sağlık çalışanlarının en çok ihtiyaç duyduğu cerrahi maske üretimine fabrikalarında kesintisiz devam ediyor. Grup, Sağlık Bakanlığı’na teslim edilmek üzere 500 bin adet maske üretiyor.


Maspo Enerji Türkiye’nin llk Jeotermal AR-GE Merkezi!

Maspo Enerji Türkiye’nin llk Jeotermal AR-GE Merkezi!

Yenilenebilir enerjide Türkiye’nin en büyük 10 jeotermal santral yatırımı arasına giren Maspo Enerji, Türkiye’nin ilk Jeotermal AR-GE Merkezi oldu. Maspo Enerji; Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yapılan değerlendirmede, yenilenebilir kaynakların verimliliğini geliştirdiği faaliyetleri sonrasında AR-GE Merkezi Belgesi almaya hak kazandı.

Maspo Enerji 2. Faz Yatırımından Elektrik Satışına Başladı!

Maspo Enerji 2. Faz Yatırımından Elektrik Satışına Başladı!

Maspo Enerji ikinci faz jeotermal enerji yatırımı ALA-2’yi işletmeye alarak hem elektrik satışına başladı hem de yenilenebilir enerji alanında 40 MW kurulu güce ulaştı.
Gürmen Giyim “İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” arasında!

Gürmen Giyim “İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” arasında!

“ISO Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Sıralaması”nda Gürmen Giyim San. ve Tic. A.Ş. yine yerini aldı.
Vievi Zeytinyağı’na Altın Madalya

Vievi Zeytinyağı’na Altın Madalya

Uluslararası Üstün Kalite Sızma Zeytinyağı yarışmasında Vievi rakiplerini geride bırakarak Altın Madalya kazandı.