MASPO ENERJİ’NİN YENİLENEBİLİR ENERJİ ÜRETİMİNE ULUSLARARASI ONAY!

MASPO ENERJİ’NİN YENİLENEBİLİR ENERJİ ÜRETİMİNE ULUSLARARASI ONAY!

Gürmen Group şirketlerinden Maspo Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş. yenilenebilir enerji yatırımlarını Uluslararası Yenilenebilir Enerji Sertifikası (I-REC) ile taçlandırarak alanında büyük bir değer yarattı. Dünya genelinde sadece yenilenebilir enerji santrallerine verilen International Renewable Energy Certificate, kısa adıyla I-REC sertifikasını alan Maspo Enerji bu başarısıyla Manisa Alaşehir’de kurulu jeotermal enerji santralinde yenilenebilir enerji ürettiğini uluslararası düzeyde de teyid etmiş oldu.

I-REC sertifikası ile şirket olarak tamamıyla yenilenebilir enerji ürettiklerini ve yenilenebilir enerji sertifikaları ticareti gerçekleştirmeye başladıklarını uluslararası düzeyde belgelemiş olmanın gururunu yaşadıklarını belirten Gürmen Group Yönetim Kurulu Üyesi ve Maspo Enerji Genel Müdürü Murat Solmaz, “I-REC sertifikası yenilenebilir enerjideki yatırımlarımızın sürdürülebilirliği anlamında önemli bir adımdı. Bu sertifika ile tüketicilerin karbon emisyonu azaltımı ve sürdürülebilirlik hedeflerine katkı sağlamayı hedefliyoruz” dedi.

“Yenilenebilir enerjide kurulu gücümüz 40 MW”

Maspo Enerji olarak dünyada tükettiği enerjinin tamamını yenilenebilir kaynaklardan üreten şirketlerin yer aldığı RE100 platformuna Türkiye’den kabul edilen ilk ve tek şirket olduklarını da hatırlatan Solmaz, “Manisa Alaşehir’de kurulu jeotermal enerji santrali yatırımlarımız ile yenilenebilir enerjide 40 MW kurulu güce ulaştık. Maspo Enerji olarak sürdürülebilirlik vizyonumuz doğrultusunda tüm gücümüzle yenilenebilir enerji alanında büyümeye odaklanmaya devam ediyoruz” açıklamasında bulundu.

Maspo Enerji Hakkında

TÜRKİYE’de hazır giyim&perakende, enerji, tarım&hayvancılık ve teknoloji sektörlerinde faaliyet gösteren Gürmen Group kuruluşu olan Maspo Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş.; Türkiye’nin zengin kaynaklara sahip olduğu jeotermal enerji alanında elektrik santrali projeleri geliştirmek ve işletmek amacıyla 2010 yılında kuruldu. Manisa Alaşehir’de 2017 yılında ilk fazı işletmeye alınan ALA-1 jeotermal enerji santralıyla elektrik üretimine başlayan Maspo Enerji, ikinci faz yatırımı ALA-2’nin de işletmeye alınmasıyla yenilenebilir enerji konusunda 2019 yılı itibarıyla toplam 40 MW kurulu güce ulaştı.  www.maspoenerji.com

MASPO ENERJİ ALA-2 SANTRALİ İLE JES YATIRIMLARINDA HEDEF BÜYÜTTÜ!
KADIN DOSTU ŞİRKET