RAMSEY, %50 DAHA HAFİF TAKIM ELBİSE  ZERO WEIGHT İLE PATENT ALDI!

RAMSEY, %50 DAHA HAFİF TAKIM ELBİSE ZERO WEIGHT İLE PATENT ALDI!

Türkiye’de erkek modasının öncü markalarından RAMSEY, iki yıllık Ar-Ge çalışması sonucunda geliştirdiği ve takım elbisede yüzde 50’ye varan hafiflik sağlayan Zero Weight üretim teknolojisiyle patent aldı.

Dünyada yeni, teknik bir sorunu çözen, katma değer sağlayan, önceki teknolojiden farklılaşan, sanayide uygulanabilir bir buluşa verilen patent belgesini Türkiye’de hazır giyim alanında ilk kez alan marka olan RAMSEY, Türk Patent Enstitüsü (TSE) tarafından verilen patente 20 sene boyunca sahip olacak.

Hüseyin Doğan: “RAMSEY’in üretim ve Ar-Ge gücü, tasarımdaki üstünlüğü bu uygulamayı mümkün kıldı”
Patent Belgesi’ni, Türkiye’de hazır giyim alanında ilk kez alan marka olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen RAMSEY İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Doğan, “Daha hafif takım elbise üretimi bugüne kadar değişik markalar tarafından denendi. RAMSEY’in Ar-Ge gücüyle yarattığı en önemli fark, takım elbisenin şık duruşunu koruyarak hafifliği sağlamak. Bunun da arkasında, taklit edilmesi çok güç bir teknoloji var. RAMSEY’in üretim ve Ar-Ge gücü, tasarımdaki üstünlüğü bu uygulamayı mümkün kıldı. Zero Weight özellikli ürünlerin koleksiyonumuzdaki payı yüzde 30’ların üzerine çıktı ve her geçen gün de yükseliyor” dedi.

Editöre Not: RAMSEY’in iki yıllık Ar-Ge çalışması sonucunda hayata geçirdiği yenilikçi Zero Weight teknolojisiyle takım elbiseler yüzde 50’ye varan oranda daha hafif… Standart bir takım elbisenin 1,5 kg'a ulaşan ağırlığını 750 gram seviyesine getiren bu yeni üretim teknolojisini koleksiyonlarına yansıtan RAMSEY, kullanıcılara vücutlarına göre şekillenen ama şık duruşundan taviz vermeyen tasarımlar sunuyor.

BÜLTENİ İNDİRİN

GÜRMEN GROUP, YENİLENEBİLİR ENERJİ LİGİ RE100’E KABUL EDİLEN İLK TÜRK ŞİRKETİ OLDU