MASPO’DAN ALMAN ENERJİ DEVİ GEOTHERMAL İLE İŞBİRLİĞİ ANLAŞMASI

MASPO’DAN ALMAN ENERJİ DEVİ GEOTHERMAL İLE İŞBİRLİĞİ ANLAŞMASI

Gürmen Group bünyesinde faaliyet gösteren ve yenilenebilir enerji kaynakları yatırımlarına odaklanan Maspo Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş ile Alman enerji devi Geothermal Group’un iyi niyet anlaşması imza törenine Geothermal Group CEO’su Horst Kreuter ile Gürmen Group Yönetim Kurulu Başkanı Remzi Gür katıldı.

İyi niyet anlaşma kapsamında her iki grup Türkiye’de 50 MV enerji üretimi gerçekleştirecek jeotermal santral projesi ile Avrupa, Afrika ve Ortadoğu’daki yenilenebilir enerji yatırım fırsatlarında işbirliği yapacak. 50 milyon euro değerindeki ilk jeotermal santral projesinin gelecek yıl üretime başlaması bekleniyor.

Anlaşmanın imzalanmasının ardından görüşlerini paylaşan Gürmen Group Yönetim Kurulu Başkanı Remzi Gür, bu iyi niyet anlaşmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Yenilebilir enerji yatırımları alanında Alman Geothermal Grup gibi bir iş ortağıyla çalışmak hem Maspo hem de bulunduğumuz coğrafya için önemli adım. İhtiyaç duyduğu enerjinin tamamını yenilenebilir kaynaklardan sağlayan bir şirket olarak, Türkiye’nin ve çevre coğrafyaların enerji arz açığını azaltmada atılacak adımlarda pay sahibi olmaktan memnunuz” değerlendirmesini yaptı.

Gürmen Group, geçtiğimiz aylarda yenilebilir enerji alanında dünyanın en güçlü markalarının yer aldığı ve dünya yenilenebilir enerji ligi olarak gösterilen RE100 platformuna kabul edilen ilk Türk şirketi olmuştu.  

Gürmen Group Hakkında:
Gürmen Group; hazır giyim ve perakende, enerji, madencilik, tarım ve hayvancılık, inşaat ve gayrimenkul geliştirme alanlarında faaliyet gösteriyor. Türkiye'de yerleşik grup, yaklaşık 3.000 kişiyi istihdam ediyor, hazır giyim alanında dünya çapında 60’a yakın ülkeye ihracat gerçekleştiriyor.

Geothermal Group Hakkında:
Jeotermal enerji alanında; fizibilite çalışmasından mühendisliğe,  finansmandan enerji üretim tesisi inşasına kadar tüm süreçleri kapsayan değer zinciri sunan Alman Geothermal Group; Türkiye, Doğu Afrika ve Avrupa başta olmak üzere uluslararası birçok projeye imza atıyor
.
BÜLTENİ İNDİRİN

GÜRMEN GROUP, YENİLENEBİLİR ENERJİ LİGİ RE100’E KABUL EDİLEN İLK TÜRK ŞİRKETİ OLDU
GÜRMEN GROUP ŞİRKETLERİNDEN MASPO ENERJİ’YE İKİ ÖDÜL